Soki – samo zdrowie

Moda na soki własnej roboty

Od kilku lat można zauważyć rozpowszechniającą się modę na zdrowy tryb życia. Ludzie zaczęli więcej się ruszać jak i też wprowadzać do swojego jadłospisu zdrowe pożywienie. Doskonałym dodatkiem, a wręcz wykończeniem tego nawyku jest codzienne spożywanie soków z owoców i warzyw. Okres lata jest najlepszym do tego momentem, ponieważ można codziennie zaopatrzać organizm w witaminy.

Sok na „dzień dobry”

Chyba nie ma nic bardziej napędzającego do pracy jak sok ze Świerzych owoców. Dodaje on dużo energii i jednocześnie wzbogacając nasz organizm w witaminy poprawia samopoczucie już od samego rana. Wykonanie soku własnoręcznie jest bardzo proste, dlatego też warto jest poświęcić 5 minut z samego rana i przygotować sobie pożywny napój. Na świeżo wyciskane soki przepisy możemy znaleźć w Internecie, gdzie jest ich niezliczona ilość, ale też w swojej własnej głowie – kwestia tego co lubimy i jak oddamy się swojej fantazji.

Dodatki do soków

W pierwszej myśli wydaje się, że wyciskać można tylko cytrusy, a przecież nie każdy lubi kwaskowe smaki. Nic bardziej mylnego. Każdy owoc możemy łączyć z innymi owocami jak i też warzywami oraz przyprawami takimi jak imbir czy cynamon, które doskonale poprawiają odporność organizmu jak i działają przeciwzapalnie.
Najbardziej bogatymi w witaminę C są cytrusy, ale należy pamiętać, że na przykład burak dostarcza organizmowi kwas foliowy, a banan Wit. K, więc łącząc te składniki możemy otrzymać kompleks witamin, który nie tylko zaopatruje organizm w samo zdrowie, dodaje energii na cały dzień, poprawia samopoczucie, ale też doskonale smakuje.

Podsumowując, chociaż w okresie letnim powinniśmy spróbować zastosować detoks owocowy dla swojego organizmu korzystając z tego co daje nam natura. W promieniach słońca doskonale nas ochłodzi sok z owoców a jednocześnie z biegiem czasu wejdzie nam w nawyk zdrowy tryb życia, a może z czasem wiele osób zrezygnuje z porannej kawy na sok z owoców i warzyw.

 

You may also like...

Comments are closed.