Jak prawidło siedzieć na krześle?

Długie przebywanie w pozycji siedzącej jest dużym obciążeniem dla naszego kręgosłupa i może powodować wady postawy. Ortopedzi, fizjoterapeuci oraz osoby zajmujące się zdrową sylwetką są zgodni, co do tego, że jedynie odnalezienie właściwej pozycji jest w stanie uchronić nas od trudnych w leczeniu oraz bolesnych skrzywień i wad kręgosłupa. Dowiedz się, jak prawidłowo siedzieć na krześle oraz dlaczego należy o to dbać podczas normalnych obowiązków w trakcie całego dnia.

Czy krzesło do kuchni również może być zagrożeniem dla naszego kręgosłupa? Oczywiście, że może, jeśli będzie niepoprawnie skonstruowane i nie będzie odpowiadało potrzebom naszego kręgosłupa. Sprawdź, jak odnaleźć bezpieczną pozycję podczas jedzenia, na co należy zwrócić uwagę przy kupowaniu jadalnianych krzeseł oraz jakie rodzaje czekają na nas w sklepach.

Pozycja bezpieczna dla kręgosłupa

Bezpieczna dla kręgosłupa pozycja jest możliwa, kiedy każdy z odcinków kręgosłupa może liczyć na prawidłowe podparcie. Dodatkowo, do swoich potrzeb możesz dopasować kąt odchylenia oparcia, jednak powinieneś pamiętać, że najbardziej narażony jest twój odcinek lędźwiowy i o jego dobre podparcie należy dbać najbardziej. Nie zapominaj również o odpowiedniej wysokości krzesła oraz właściwym podparciu ramion podczas jedzenia. Pamiętaj, że warto, aby twoje nogi tworzyły kąt 90 stopni przy jedzeniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła

Uwagę zwróć przede wszystkim na rodzaj wyprofilowania siedziska oraz wysokość krzesła. Zwróć również uwagę, czy wysokość krzesła odpowiada wysokości twojego stołu oraz twoim potrzebom. Zdecyduj również, czy bardziej pasuje tam model z podłokietnikami, czy modell ich pozbawiony.

Rodzaje krzeseł do kuchni

Krzesła do kuchni dostępne są w przeróżnych wariantach i kombinacjach. Najpopularniejsze są proste, tradycyjne krzesła wykonane z drewna. Często spotyka się również krzesła z kubełkowym oparciem i miękkim siedziskiem, nawiązujące do stylu skandynawskiego. W kuchni coraz częściej pojawiają się także hokery.

You may also like...

Comments are closed.