Rękawice inne niż bokserskie

Wszyscy kojarzymy boks z charakterystycznymi rękawicami. Są one podstawowym atrybutem każdego boksera, jego narzędziem pracy. W innych sztukach walki takich jak MMA stosuje się jednak rękawice lżejsze i nieco mniejsze od tych bokserskich. Są to rękawice chwytne. Oprócz walk MMA wykorzystuje się je także w grapplingu, krav madze i innych sztukach walki.
Dzięki tego typu rękawicom możliwe jest zarówno zadawanie ciosów pięścią ale również stosowanie chwytów takich jak dźwignia, rzuty czy duszenie. Rękawice te charakteryzują się odsłoniętymi palcami.

Jak wybrać dobre rękawice chwytne? Możemy wybierać spośród wielu rodzajów, rozmiarów a także wersji kolorystycznych. Niektóre posiadają całkowicie odsłonięte palce zaś inne zawierają zabezpieczenie palców od zewnątrz. Dobre rękawice to takie, które usztywniają nadgarstek, chronią rękę (szczególnie jej środkową część) przed kontuzjami i urazami a także amortyzują uderzenia i zapewniają pełną mobilność ręki oraz swobodę dłoni. To ważne bo przecież zawodnik w sportach walki operuje głównie dłońmi i musi czuć się w swych rękawicach komfortowo. Rękawice muszą być również w odpowiednim rozmiarze, żeby były skuteczne i wygodne. Trudno wyobrazić sobie amatora MMA w zbyt dużych lub za maluch rękawicach.
Tego typu rękawice mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Warto wybrać model rękawic z zapięciem na rzep co zapobiega ich zsuwaniu się z dłoni. Dodatkowym atutem będzie miękki materiał wewnątrz rękawic, który zapobiegnie przykrym otarciom naskórka.

You may also like...

Comments are closed.