Ubiór do pracy w białostockiej gastronomii

Nic tak nie wzbogaca estetyki restauracji, jak jednolity, schludny ubiór kelnerów. Jest to wbrew pozorom ważny element całego lokalu, który może mieć bezpośredni wpływ na jego sukces. Utarło się, że jedynie w najbardziej eleganckich i drogich restauracjach kelnerzy prezentują się zawsze nieskazitelnie i elegancko. Takie myślenie jednak jest błędne i jeśli przejawia je właściciel restauracji, może to być zgubne dla jego interesu.

Praca Białystok gastronomia jest bardzo wymagającą branżą. Kelnerzy muszą mieć odpowiednie predyspozycje psychiczne, a nawet fizyczne, gdyż cały dzień pracy spędza się na nogach. Czasem na twarzach tych ludzi maluje się wyraźnie dostrzegalne przemęczenie, jednak w połączeniu ze stosownie eleganckim ubiorem daje to efekt profesjonalizmu, gdyż klient jest niemal doszczętnie przekonany, że zmęczenie wynikło ze starannie i ciężko wykonywanej pracy. Zaś w przypadku kelnera ubranego niedbale, można by odnieść wrażenie, że jest zmęczony, gdyż poprzedniego wieczora zbyt długo i intensywnie imprezował. Powiada się, że nie szata zdobi człowieka, jednak mózg ludzki jest tak zbudowany, że pierwsze wrażenie przesądza o całym zapatrywaniu się na daną osobę i automatycznie w ciągu pierwszych dwóch minut od potkania wyrabiana jest opinia na temat drugiej osoby.

Kelnerzy ubrani elegancko nie tylko sprawiają dobre wrażenie jako konkretni ludzie, ale również jako spójna całość. Odnosi się wrażenie, że szanują swoje miejsce pracy, skąd automatycznie wysnuwa się wniosek, iż “od zaplecza” lokal jest dobrym miejscem. Za eleganckim ubiorem kelnerów przemawiają rozliczne korzyści.

 

You may also like...

Comments are closed.