Zestawy wypoczynkowe – wybieramy najwygodniejszy

Komplety wypoczynkowe to uniwersalne i praktyczne meble, które sprawdzą się w każdym salonie. Złożone z kilku części – zwykle sofy i dwóch foteli – pełnią zarówno funkcję ozdobną pomieszczenia, jak i zapewniają komfort wszystkim domownikom. Jednak aby zestaw wypoczynkowy spełniał swoją rolę, musi być wygodny. Oto pięć kroków, które zapewnią Ci idealny i komfortowy zestaw wypoczynkowy!

1. Wielkość mebli. Twój wypoczynek musi zmieścić się w pomieszczeniu w taki sposób, by korzystanie z niego nie było ograniczone. Wypoczynek również nie powinien utrudniać przemieszczania się po całym salonie, należy także zapewnić swobodny dostęp do drzwi, stołu, komody czy szafy.

2. Wysokość siedziska. Ergonomię i bezpieczeństwo zapewnia optymalna wysokość siedziska. Jest to szczególnie ważne, gdy korzystają z niego dzieci, osoby starsze lub ci, którzy cierpią na różne dolegliwości układu kostnego. Wybierz taką wysokość wypoczynku, żeby twoje kolana miały kąt 90 stopni gdy wygodnie usiądziesz opierając całe stopy o ziemię.

3. Materiał obicia. Materiał, z którego została wykonana tapicerka, powinien zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Najgorszym wyporem są syntetyczne, śliskie obicia, takie jak skóra ekologiczna – latem mogą doprowadzić nawet do odparzeń! Aby dobrać najlepszy materiał, warto najpierw skorzystać z wystaw salonów sprzedażowych, gdzie możemy porównać poszczególne materiały.

4. Rodzaj oparcia. Najlepszym rodzajem oparcia jest takie, które tylko delikatnie jest odchylone. Należy unikać oparć całkowicie pionowych, które nie umożliwiają odpowiedniego podparcia kręgosłupa. Oparcie nie powinno także być zbyt miękkie – mogłoby to powodować bóle i zdrętwienia po dłuższym korzystaniu z wypoczynku.

5. Dodatki. Niektóre z kompletów wypoczynkowych zawierają możliwość dokupienia dodatków, takich jak poduszki, podnóżki czy dodatkowe pufy. Jeśli zdarza Ci się korzystać z wypoczynku przynajmniej dwie godziny dziennie, z pewnością warto przemyśleć zakup dodatkowych akcesoriów, które podniosą Twój komfort.

You may also like...

Comments are closed.