Po co nam przekaźniki?

Przekaźniki stanowią podstawowe elementy każdego systemu sterowania (zarówno w skali mikro, jak i na skalę przemysłową). Znajdują zastosowanie w instalacjach elektrycznych i sprzętach, z których na co dzień korzystamy. Jak działają i czemu właściwie służą? Co powinniśmy o nich wiedzieć? Odpowiemy na nurtujące Was pytania.

Choć z reguły nie zdajemy sobie z tego sprawy, są obecne w naszych domach i miejscach pracy. Muszą więc pełnić znaczącą rolę. Jaką? Wywołują określoną zmianę stanu w jednym lub kilku obwodach wyjściowych. Umożliwiają tym samym sterowanie m. in. natężeniem i napięciem prądu, temperatury czy ciśnienia.

Praktyczne zastosowanie przekaźników

Przekaźniki reagują na zmiany napięcia, natężenia prądu, temperatury czy ciśnienia – w zależności od tego, na działanie którego parametru są zaprogramowane. Przekroczenie ustalonej wartości danego parametru oznacza włączenie bądź przeciwnie – odcięcie dopływu energii elektrycznej czy konkretnej funkcji.

Przekaźniki są powszechnie używane w różnego typu systemach, z których na co dzień korzystamy. Ich wspólną cechą jest precyzyjność działania. Wśród typów przekaźników wyróżniamy: elektromagnetyczne, pomiarowe, czasowe, priorytetowe, termiczne czy przekaźniki bezpieczeństwa. Używa się ich w zależności od funkcji, jaką mają pełnić.

W poszukiwaniu odpowiedniego przekaźnika

Nikt, kto nie dysponuje fachową wiedzą na temat przekaźników, nie będzie w stanie dobrać takiego o odpowiednich parametrach. Dlatego warto zdać się w tej kwestii na profesjonalistów. Będą wiedzieli, jak Ci pomóc. Nim wpiszesz do wyszukiwarki hasło “Elektryk Warszawa, zerknij, co ma Ci do zaoferowania firma Sir Local.

Naszą kadrę tworzą wykwalifikowani elektrycy. Doskonale wiedzą oni, jaki przekaźnik sprawdzi się w danym systemie lub urządzeniu. Zdają sobie sprawę, jakie są konsekwencje nieprawidłowego działania tych elementów. Masz problem np. z instalacją elektryczną? Zgłoś się do Sir Local. Pomożemy go rozwiązać.

 

You may also like...

Comments are closed.