Kwiaty ozdobne i nie tylko – co warto wiedzieć przed zasadzeniem?

Hodowla kwiatów, nawet ta na własny użytek, to nie tylko radość, ale wiele obowiązków. O czym warto wiedzieć przed posadzeniem roślin i na jakie kwiaty warto się zdecydować?
Wiele osób chce mieć kwiaty w swoim ogrodzie. Jednak często konieczne jest rozpoczęcie tej przygody nie od zakupu nasion czy sadzonek, ale od sprawdzenia kwasowości gleby. To właśnie ta wartość często decyduje o tym, czy dany gatunek będzie dobrze rozwijał się na danym terenie. Jeśli gleba jest bardzo kwaśna, często standardowe kwiaty mają trudne warunki do rozwoju. Trudności mogą pojawić się również, jeśli gleba nie przepuszcza wody lub jest zbyt mało żyzna. Wszystkie te problemy warto rozwiązać jeszcze przed posadzeniem roślin.

 

Wiele osób decyduje się na hodowlę roślin w domu. Uprawa roślin na kwiaty cięte i doniczkowe rodzi ze sobą podobne problemy. Łatwiej jest jednak zakupić dedykowane podłoże do storczyków czy paproci niż odpowiednio przygotować cały potrzebny teren pod róże czy tulipany. Hodując rośliny doniczkowe należy wziąć pod uwagę to, iż potrzebują one zwykle regularnego podlewania. Jedynymi wyjątkami są kaktusy i sukulenty. Takie rośliny jak storczyki potrzebują za to przesuszenia tylko w pewnym okresie.

 

You may also like...

Comments are closed.