Jakie produkty powinna mieć osoba, która chce się zdrowo odżywiać? Extra virgine – Grecka oliwa z oliwek sklep internetowy

Według dietetyków zdrowe odżywianie to przede wszystkim unikanie węglowodanów prostych i niezdrowych tłuszczy zwierzęcych. Odradzają oni także spożywanie sztucznych produktów gotowych ze sklepów w tym przede wszystkim chipsów, napoi gazowanych, słodyczy. Ważne jest także odpowiednie przygotowywanie potraw. Odradza się przede wszystkim długie smażenie i nieumiejętne grillowanie. Największą część w menu zdrowego człowieka powinny stanowić różnorodne warzywa i pełnowartościowe białka. Owoce również są ważne ale tych spożywać mamy już mniej.

 

Bardzo ograniczyć zależy za to ziemniaki do obiadu, ryż i makarony. Niewskazane jest spożywanie dużej liczby białego pieczywa. Zdrowy człowiek nie powinien jadać zbyt tłusto czyli zapominamy o smażonym boczku, frytkach czy plackach ziemniaczanych. Jeśli już potrzebujemy spożyć tłuszcz to wybieramy produkt oliwa z oliwek extra virgine albo olej kokosowy. Grecka oliwa z oliwek jest szczególnie polecana do sałatek. Zdrowo odżywiający się człowiek powinien mieć swój sprawdzony sklep internetowy ze zdrową żywnością gdzie zamówi: herbaty, zioła, zdrowe tłuszcze, bakalie czy soki.

You may also like...

Comments are closed.